Wi-Fi Modem ve Yönlendiricileri Hızlandırmanın Yolları

Wi-Fi Modem ve Yönlendiricileri Hızlandırmanın Yolları

Kabul etmek gerekirse acı verici derecede yavaş olan Wi-Fi kullanarak internette gezinmeye çalışmaktan daha sinir bozucu bir şey olamaz. Süper hızlar hakkında iddialarda bulunan birkaç şirket olsa da, kullanıcılardan yavaş internet hızları hakkında şikayetler oldukça fazladır. Wi-Fi dalgalarının küçük mesafelerde seyahat eden ve akıllı telefonlar tarafından alınan radyo dalgaları olduğunu hatırlamak önemlidir. Ne yazık ki, bu dalgaların yolunda bir şey olursa, engellenir ve yavaş internet hızına neden olurlar. Wi-Fi modem yada yönlendiriciniz söz konusu olduğunda aklınızda bulundurmanız gereken 5 önemli ipucu paylaşacağız sizlerle. İyi Okumalar…

Wi-Fi Modem ve Yönlendiricileri Hızlandırmanın Yolları

1- Yönlendiriciyi asla yere koymayın.

Ev yönlendiricileri, sinyalleri aşağı doğru yayacak şekilde tasarlanmıştır. Böylece, yönlendiricinizi yere yerleştirdiğinizde, sinyal akıllı telefonunuz/ dizüstü bilgisayarınız yerine yere doğru gider.

2- Yönlendiriciyi kapalı bir alana yerleştirmeyin.

Yönlendiricinizi tozdan, sudan, kırılmadan vb. korumak isteyebilirsiniz. Kilitli bir dolapta veya dolapta tutmak neredeyse işe yaramaz hale getirecektir. Bunun nedeni, sinyalin dolabın kapısı tarafından emilmesi ve yönlendiricinin neredeyse işe yaramaz hale gelmesidir. Bunun yerine, biraz daha yüksek bir rafta saklayın, böylece daha az hasar olasılığı vardır.

3- Yönlendiricinizin yerleşimi.

Bu akılda tutulması gereken en önemli şey. Unutmayın, Wi-Fi dalgaları yollarına çıkan şeyler tarafından kolayca emilir, bu nedenle yönlendiricinizi minimum engelin olacağı bir yere yerleştirmeniz gerekir. Evin her köşesinden erişilebilen bir odaya yerleştirin. Bu şekilde, sinyal gücünün evin tüm alanlarında eşit olmasını sağlayacaktır.

Wi-Fi Modem ve Yönlendiricileri Hızlandırmanın Yolları

4- Antenlere dikkat edin.

Modeminizin iki harici anteni olması durumunda, birini düz bir şekilde yukarı doğru tuttuğunuzdan emin olun, diğeri ise yatay olarak sola doğru eğilmelidir.

5- Elektronik eşyaları yönlendiricinizden uzak tutun.

Yönlendiricinizi bilgisayarınızın yanında tutmak, hızın artacağını düşünmek anlamsızdır. Aksine, televizyonlar, mutfak aletleri, bilgisayarlar vb. yönlendiricinizin sinyallerine müdahale ederek sinyali zayıflatır. Yönlendiricinizi Wi-Fi hızını etkileyebilecek herhangi bir elektronik cihazdan uzak tuttuğunuzdan emin olun.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir